ABD Yüksek Mahkemesi’nde İlk Kripto Davası Görülecek

ABD Yüksek Mahkemesi, San Francisco merkezli kripto borsası Coinbase’in avukatlarını salı günü dinleyecek.

Coinbase‘in avukatlarının argümanlarının dinleneceği dava, ABD Yüksek Mahkemesi’ndeki ilk kripto davası olacak. Bu dava ABD’deki görüşleri bilmek adına topluluk tarafından oldukça önemli görülüyor.

Coinbase’in Davası ABD Yüksek Mahkemesi’ndeki İlk Kripto Para Davası Olacak

ABD Yüksek Mahkemesi, San Francisco merkezli kripto borsası Coinbase‘in avukatlarının kripto borsasına karşı bir çift toplu davayı durdurması için argümanlarını dokuz yargıca sunacaklar.

Yüksek mahkemenin Salı günü gerçekleştireceği dava kripto içeriyor olsa da, kendisi bir kripto davası değil. Bunun yerine, bu dava, taraflardan biri olan Coinbase’in anlaşmazlığı tahkime götürmeye çalışırken, bir davanın federal mahkemede devam edip edemeyeceğine dair usule ilişkin bir tartışma.

Coinbase, California’daki bir federal mahkemenin daha önceki bir kararına itiraz ediyor. Bu dava, Coinbase’in anlaşmazlıkların tahkime götürülmesini gerektiren kullanıcı sözleşmesine karşın Bielski ve Coinbase olmak üzere iki davanın devam etmesinin sonucu.

ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi, Coinbase‘in geçtiğimiz Nisan ayında Bielski davasında tahkimi zorunlu kılma talebini, borsanın tahkim şartının mantıksız olduğunu ve bir anlaşmazlık durumunda kullanıcıları dezavantajlı duruma düşürmek için bir dava açığı kullandığı nedeniyle reddetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir