Asgari Ücrete Ara Zam Ne Zaman Gelecek? Asgari Ücret Zammı Tarihi Belli Oldu mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Günlerdik merak edilen asgari ücrete zam detaylarıyla ilgili açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Asgari ücrete ara zam yapılacağı kesinleşmiş oldu. Peki asgari ücrete zam ne zaman? Asgari ücrete zam ne zaman verilecek?

İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti AK Parti Grup Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşına zam yapılmasının ardından gözler asgari ücrete çevrilmişti. Asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş seçim öncesinde asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Yılbaşında yapılan asgari ücret zamları sonrasında yıl içerisinde ne zaman zam yapılacağı da merak konusu olmuştu.

Asgari Ücret Zammı Ne Zaman?

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, asgari ücret konusunda da müjdeyi verdi. ‘Seçim öncesi asgari ücrete zam olacak mı?’ sorusunu Erdoğan ‘Hayır öyle bir şey yok. Bütün zamları zaten açıkladık.’ ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılacağını açıkladı. 

 Erdoğan, ‘Asgari ücretliler yıl sonunu mu bekleyecek?’ sorusunu ‘Temmuz’u bekleyecekler, Temmuz’da var.’  ifadelerini kullanarak cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında elektrik ve doğalgaz indirimine de gidileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren %15 indirim uygulanacağının müjdesini verdi. Ayrıca Arefe gününde Karadeniz’de bulunan doğalgazla ilgili müjdeli bir haber vereceğinin de sinyallerini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir