Deniz Zeyrek: İktidarın yeni bir seçim zaferi, ağır bedellerin ödeneceği bir dönemin başlangıcına dönebilir

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, İyi Parti’nin yerel seçimlere kendi adayıyla girecek olmasına ilişkin olarak kaleme aldığı yazısında, yerel seçimleri muhalefetin kaybetmesi durumunda olabilecek senaryolara değindi. Zeyrek, “İktidarın yeni bir seçim zaferi, ağır bedellerin ödeneceği bir dönemin başlangıcına dönebilir” yorumunu yaptı. 

“Muhalefetin beceriksizliği ve yanlış kararları nedeniyle” cumhurbaşkanı ve genel seçimlerin kaybedildiğini belirten Zeyrek, şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart 2024 günü yapılacak yerel seçimlerde, yine muhalefetin yanlış kararları nedeniyle gelecek yeni bir seçim zaferi, iktidarı mevcut politikalarını daha da ağırlaştırarak sürdürme konusunda daha da cesaretlendirecektir.

Bir sonraki seçime kadar geçecek dört yıl boyunca, öncelikle vatandaş kemer sıkmaktan bir hal olacak. Yoksulluk daha da derinleşecek. Ayrıca (geride kalan 21 yılda zaten silikleşen) denetim aygıtları hepten tarih olabilir. Yasama, Yürütme ve Yargı organlarının ‘güçler ayrılığı’ ilkesi doğrultusunda (zaten çok zayıflayan) ‘uyumlu işleyişi’ tamamen yok olabilir. Daha da önemlisi adaleti, temel hak ve özgürlükleri artık mumla arar hale gelebiliriz. Daha çok siyasetçi, daha çok gazeteci, daha çok aydın ve akademisyen cezaevlerine konulabilir.

‘O koşullar altında 2028’e geldiğimizde İyi Parti ya da CHP kalır mı’ sorusunu sorup dürüstçe cevap vermemiz gerek.

Koltuğu kaybetmemek için insan üstü bir çaba sergileyen Kılıçdaroğlu ve CHP’ye kızıp partisini kanıtlama çabası içine giren Akşener, 31 Mart 2024 günü siyasetçiler olarak sadece boylarının ölçüsünü alacaklardır. Oysa ülke siyaseti ve demokrasimizin başına gelecekler bu kadar basit olmayabilir. O gün ağır bedellerin ödeneceği bir dönemin başlangıcına dönebilir.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x