Dersim Belediyesi’nin AK Partili tek üyesi istifa etti

Dersim Belediyesi’nin AK Partili tek Meclis üyesi olan Alişan Işık 11 ili vuran Maraş merkezli depremlerde AK Parti iktidarının sorumluluklarını yerine getirmediğini ve partisi tarafından yıpratıldığını belirterek istifa etti.

Emek gazetesinin haberine göre 2019 seçimlerinde Dersim Belediye Meclisi’nin tek AK Partili üyesi olarak seçilen Alişan Işık şu ifadeleri kullandı:

“Parti kimliğim üzerinden hem toplumsal hem de kurumsal düzeyde şahsıma yönelik sistematik yıpratma faaliyetleri içerisinde bulunan kimi şahıs ve çevreler bugün gelinen noktada, partinin il ve ilçe yönetimlerinde etkin rol oynamaya, yıllardır partiye karşı faaliyet göstermemiş gibi kabul görmeye başlamışlardır. Yönetim düzeyinde yaptığım tüm uyarılar ve sarf ettiğim çabaya karşın, bu durumun görmezden gelinmesi benim için kabul edilebilir bir durum değildir.

11 ilimizde milyonlarca insanın hayatını alt üst ederek on binlerce insanın canına mal olan büyük afet sonrası siyasal iktidarın, deprem mağduru bölgelere etkin bir müdahale gerçekleştirmekte eksik kaldığı ve iktidar sorumluluklarını yerine getirmediğini üzülerek belirtmek istiyorum.”

Alişan Işık görevine bağımsız olarak devam edecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir