EYT’liye düşük faizli kredi imkanı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasının çıkmasıyla birlikte 2.5 milyon kişinin emekli olması bekleniyor. Sayı büyük olunca bankaların yarışı da kızıştı. Bir taraftan EYT’liler için maaş promosyonu yarışına giren bankalar, diğer yandan emeklilik için prim günü yetmeyenlere uygun şartlarda kredi kampanyaları düzenlemeye başladı.

EYT’lilerin ilk maaşlarını alacakları tarih olan nisan ve mayıs ayları yaklaştıkça, bankalar da promosyon vaatlerini artırıyor.

EYT’liye 10 bin lirayı bulan emeklilik promosyonu var

Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan’ın bugünkü köşesinde yer verdiği habere göre; bankalar, EYT’lilerin alacakları maaşına göre 3 bin 500 ila 10 bin lira arasında promosyon vadediyor. Bazı bankaların kampanyası bunla da sınırlı değil.

EYT’liye düşük faizli kredi

Bankalar, promosyon ödemesinin yanında düşük faizli kredi imkanı ile kredi kartına ekstra bonus fırsatı sunuyor. Habere göre, kimi bankalar, maaşını taşıyıp bir de fatura ödemeyi garanti eden emekli adaylarına fatura başına 250 ila bin 500 lira arasında nakit ödemeyi taahhüt ediyor.

Bankaların EYT promosyonundan yararlanmak için ne yapmak gerekiyor?

Peki, yüksek promosyon ücretlerinden yararlanmak için ne yapmalı? Emekli maaşını taşıyacak emekliler, taşıdıkları bankaya 3 yıllık taahhütte bulunuyor ve bu üç yılda da maaşlarını bir başka bankaya taşıyamıyorlar. Bunun karşılığında bankanın promosyon imkânlarından yararlanıyorlar. Üç yıllık süre dolduğunda da isterlerse maaşlarını başka bankaya taşıyor ya da maaş aldıkları bankanın promosyon imkânı daha avantajlı ise yeni bir taahhütle maaşlarını almaya devam ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir