Hong Kong Fonu, Kripto Yatırımı için Güç Topluyor

Hong Kong’un yeniden kripto pazarına açılmasıyla birlikte, yerel yatırımcılar dijital sektörü finanse etmek için 100 milyon dolarlık fon başlattı.

Geçtiğimiz aylarda hareketlilik başlayan Hong Kong’dan kripto endüstrisine dair çarpıcı haberler gelmeye devam ediyor. Hong Kong merkezli yeni sermaye fonu, bölgesel pazara odaklanarak Web3 girişimlerini güçlendirmeyi planlıyor. Yerel yatırımcıların dijitale ait finans hizmetleri için 100 milyon dolarlık bir fon başlatıldığı bildirildi. 30 Mart tarihinde yayınlanan bir rapora göre ProDigital Future, altı aylık bağış toplama dönemi boyunca 30 milyon dolar biriktirdi. Fakat fon için hedeflenen miktarın 100 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Yatırım Fonu’nun Hedefi 100 Milyon Dolar

Altı aylık zaman diliminde fon için toparlanan miktarın 30 milyon dolar olduğu belirtilmişti. Asıl hedefin 100 milyon dolar olduğu belirtilerek, bu yönlü çalışmaların sıkılaştırıldığı açıklandı. Fon, Hong Kong merkezli sermaye şirketi SAIF Partners’ın ortağı Ben Ng ve Çin’den uzun süredir teknoloji yatırımcısı olan Curt Shi tarafından yönetilmekte. Olaylar doğrultusunda, Sunwah Kingsway Capital Holdings ve Golin International Group, fonu desteklemek için ilk adımlarını attılar.

Yatırımcılar paralarını kripto projelerine yatırma konusunda dikkatli davransalar da, Bay Shi’nin gazetecilere ilettiği gibi, şimdiye kadar bağış toplama süreci nispeten sorunsuz geçti. Ayrıca Shi’nin ifadelerine göre, ProDigital Future’a sadece Hong Konglu yatırımcılar değil, Çin, Avustralya ve Singapur’dan bazı aile ofisleri de dahil oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir