Messari CEO’su, Bu Altcoin’i Alkışladı: Zafer Onun!

Messari CEO’su Ryan Selkis, sonucunun muhtemelen yıllar boyunca hukuki bir referans olarak kullanılacağı bir altcoin davasını üstlenen projeye övgüler yağdırdı. CEO’sunun açıklamaları, ABD’li düzenleyicelerin oldukça aktif olduğu bir dönemde geldi.

Altcoin yatırımcılarının dikkati yavaşça bu projeye doğru kayıyor

Verilere göre Ripple (XRP), 22 Mart’ta yaklaşık %20 artarak 0,46 dolara aştı. Ancak ilginç olanı, aynı gündeki işlem hacmindeki keskin artıştı. CMC verilerine göre, XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi çarşamba günü yaklaşık %335 artarak 4.810.022.107 dolar seviyesine yükseldi. Çok aylık bir konsolidasyondan aniden çıkarak, XRP türev piyasasında son 24 saatte 16,8 milyon doların üzerinde likidasyon gerçekleşti.

Bu arada, Ripple ve SEC dava avukatlarına göre, Manhattan’daki federal bölge hakimi Analisa Torres, yakın zamanda özet karar isteyebilir. Bu istek, davayı Ripple’ın mı yoksa ABD’li düzenleyicinin mi kazandığını belirliyor. Hakim, dava için yargılama emri de verebilir ve piyasanın çok ihtiyaç duyduğu düzenleyici açıklığı aylar veya hatta yıllar boyunca erteleyebilir.

Messari, Ripple ve XRPL hakkında övgüyle bahsetti

Önde gelen Blockchain analiz firmasi Messari, Ripple’ı ABD’den gelen dış düzenleyici baskılara rağmen XRPL ağını geliştirdiği için alkışlıyor. Ek olarak Messari, Ripple’ı diğer işlevlerin yanı sıra likidite sağlayan Blockchain teknolojisi aracılığıyla geleneksel finans sektörünü canlandırdığı için övdü.

Bu nedenle, Messari CEO’su Ryan Selkis, ABD hükümetinin Kongre aracılığıyla Blockchain geliştirmeyi mümkün kılan kripto politikalarını yürürlüğe koyması gerektiğini vurguladı.

Ripple (XRP) kullanım örnekleri

Messari tarafından yakın zamanda yapılan bir gönderi, XRP’nin değerini tanımlarken Ripple XRPL ekosisteminin derinlemesine bir analizini sağladı. Ripple’ın XRPL döviz bozdurma özelliği, platform ticaretinin bel kemiği haline geldiğinden en popüler kullanımlarından biridir.

Bu özelliğin bir sonucu olarak, XRP, kullanıcı tarafından minimum çaba ve zaman harcanarak diğer kripto para birimleri ve hatta fiat para birimleri ile takas edilebilir.


Ayrıca, XRPL’ye NFT yeteneği eklendi ve şu anda DEX’ler bunun üzerine inşa ediliyor. XRP’nin kullanışlılığı ve potansiyel uygulamaları bu hamlelerle genişletildi.

XRPscan tarafından bildirildiği üzere, XRPL işlemlerinde son zamanlarda bir artış oldu. XRP Ledger metriklerine göre ledger’de işlenen işlem sayısı bir yılı aşkın bir süredir ilk kez 2 milyonu geçti.

Altcoin için metriklerde önemli artış var

Santiment’teki hacim ve aktif adres analizlerine göre, XRP son derece yüksek aktivite görüyor. Hacim, bu yazının yazıldığı tarihte 4 milyarın üzerindeydi. Hacim de önemli ölçüde artarak dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Son zamanlarda, yedi günlük aktif adres istatistiğinde de önemli artışlar oldu. Bu yazı yazıldığı sırada neredeyse 948.000 aktif adres mevcuttu ve bu önceki dokuz aya göre rekor bir rakamdı.

Kriptokoin.com olarak SEC-Ripple davasından son gelişmelere bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir