Dilan Polat Davasıyla Gündem Olan Neslim Güngen, Hakkındaki Kara Para İddialarına Ateş Püskürdü

Geçtiğimiz günlerde haklarında tutuklama kararı verilen Dilan Polat ve Engin Polat ikilisi gündemin en çok konuşulan isimlerinden. Polat ailesinin davasıyla beraber dikkat çeken kişilerden biri de güzellik merkezi sektörünün tanınmış ismi Neslim Güngen oldu. Güngen kendisine sosyal medya üzerinden gelen eleştiriler sonrası açtı ağzını yumdu gözünü. 

Gelin açıklamaları görelim?

Lüks hayatlarıyla epey dikkat çeken Dilan Polat ve eşi Engin Polat, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlamalarından gözaltına alınmıştı.

Dilan ve Engin Polat ikilisinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 12’si, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan uzun süreli sorgulamanın ardından mahkemeye sevk edilmelerinin ardından tutuklandı.

Haklarında çıkan kara para aklama ve vergi kaçırma gibi çok ciddi suçlamardan bu noktaya gelen Polat davasıyla gündeme gelen pek çok isim oldu.

Bu isimlerden bir tanesi de uzun yıllardır güzellik sektöründe yer alan ve sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çeken Neslim Güngen oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Dilan Polat dosyasıyla yakından ilgilenen Avukat Feyza Altun’un tepki gösterdiği Güngen, Instagram hesabından açıklamalarda bulundu.

Yaptığı paylaşımlara baktığımızda maddi durumunun yerinde olduğunu anladığımız Güngen, Dilan Polat olaylarından sonra sosyal medyadan pek çok mesaj almaya başlamış.

Neslim Güngen açıklamalarına “Bazı yorumlar ve DM’ler haddini fazlasıyla aşıyor. Bunların ekran görüntülerini alacağım, avukatıma atacağım ve suç duyurusunda bulunacağım” diyerek başladı.

‘Allah’ıma şükürler olsun, bu zamana kadar ne ben ne de eşim elimizi hiç kirletmedik. Helalinden kazanıyoruz. Kredimizi çekiyoruz, borçlarımızı ödüyoruz. Birisi bir yanlış yaptı diye herkes aynı yanlışı yapacakmış algısı yaratmayın.’

Kendisine “Sıra size de gelecekler” diyerek mesaj atanlara tepki gösteren Güngen “Benim içimden geçsinler, benim bir yanlışım yok. Allah’ımıza şükürler olsun ki” ifadelerini kullandı.

Instagram hesabından arka arkaya videolu hikayeler paylaşan Neslim Güngen’in açıklamalarını da buradan izleyebilirsiniz.

“Bugüne kadar çok şükür kara para aklamadım. Nasıl aklanır onu da bilmem.”

“Dilan da normal şartlarda çok güzel para kazanır… Arkada başka bir şeyler var. Belki birilerinin oyununa geldiler. Bilmiyorum.”

“Benim Dilan’a faydamdan başka hiçbir şekilde zararım dokunmadı.”

Sizin konu hakkındaki düşüncelerinizi de merak ediyoruz.

Hadi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x