Dursun Özbek’ten Ali Koç’a: Samimiysen açıkla

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur ve ikinci başkan Metin Öztürk, hakem kararlarıyla ilgili basın toplantısı düzenliyor. Dursun Özbek, “Ben varken Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar.” diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a “Belki de spor tarihinde ilk kez belki de bir başkan ‘Ben başkanken bizi şampiyon yapmayacaklar’ diye açıklama yaptı. Üstelik bu kişi 5 senedir başkan. Seni şampiyon yapmayacak kim? Galatasaray’da bu açıklamayı yapan kişi, 1 saniye başkan olarak kalamaz.” şeklinde yanıt verdi.

Özbek’in açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Nasıl oluyor da Süper Lig’de devam eden rekabet çerçevesinde Zorbay Küçük Sivasspor maçına atanıyor.

“Göreve geldiğimizden beri sürekli söylüyoruz; sahada kalmak istiyoruz. Türkiye’de futbolu geliştirmek ve ülkemizi futbolda en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Planlı ve sistematik şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar.”

“VAR hakemine geliyoruz, Sayın Alper Ulusoy. Türkiye’de futbol tarihindeki, daha önce hatırlamıyorum ama ilk 6 saniye kuralını uygulayan hakem. Sayın Zorbay Küçük ve Sayın Alper Ulusoy’a soruyorum; siz Galatasaray’dan ne istiyorsunuz? Her seferinde bu standartsızlıklara neden göz yumuyorsunuz ve bunun peşinden neden gidiyorsunuz?”

“BECEREMİYORLARSA GEREĞİNİ YAPMAK ZORUNDALAR”

“Dün, Sivas’ta bir maç oynandı. Bu maçın hakemi Sayın Zorbay Küçük. Bu maç, Süper Lig için çok önemli bir maç. Nasıl olur da Süper Lig’de devam eden rekabet çerçevesinde Zorbay Küçük buraya atanıyor? Analiz yaptığınızda şu ortaya çıkıyor; Zorbay Küçük’ün yönettiği maçlarda değerli rakibimiz Fenerbahçe’nin puan ortalaması 2.36. Galatasaray’ın puan ortalaması 1.75.”

“Galatasaray, bu standartsızlığın karşısında. Bunu çözecek olan merciler de MHK ve TFF. Herkes şunu iyi bilmeli ki, bu yetki sahibi kişiler ya bu işi layıkı ile yönetmek zorundalar ya da bunu beceremiyorlarsa gereğini yapmak zorundalar. Gereğinin ne olduğunu, sizin yorumlarınıza bırakıyorum.”

“Geçen senelerde MHK’yi ve hakemleri yönetmeye çalışıyorlardı, şimdi sosyal medyayı yönetmeye çalışıyorlar. Açılar arayıp bulup, o açılardan kendilerine mağduriyet yaratmak. Her şey planlı, her şey düşünülmüş. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Düşünmedikleri şeyler de oluyor, göreve geldiğimiz ilk sene bizim şampiyon olmamızı beklemiyorlardı. Bu sene hiçbir şeyi şansa bırakmamak için böyle çalışıyorlar.”

“BİZ BAŞKASINA BENZEMEYİZ”

“Bu camia tarihi boyunca hep kendine yakışanı yaptı. Biz başkalarına benzemeyiz. O seviyeye de düşmeyiz.”

“Doğru yolda olanın kimseden korkusu olmaz. Galatasaray demek, adalet ve doğru için sonuna kadar mücadele etmektir. Biz bundan vazgeçmeyiz.”

“Hepimizin şahit olduğu, hepimizin gördüğü gibi; futbolun ve sporun bütün değerleri ayaklar altına alınarak, Galatasaray’a karşı muazzam bir mücadele var. Bunların hiçbirisi bizi etkilemez. Biz, tarihte hep şunu gösterdik. Biz tek yumruk haline geldiğimiz zaman, kimsenin bizimle mücadele etme imkanı yok.”

MAAŞ SÖZLERİ

“Son günlerde yapılan algılara bağlı olarak… Kulübümün mevcut maaşları bırakın, primleri dahi ödenmiştir. Ne amatör şubelerde ne de profesyonel futbol takımında, Galatasaray formasını terleten kimseye 1 kuruş borcumuz yoktur.”

“Algı yaratmanın peşinde koşanlar, biliyorsunuz ki 2024 Mayıs ayında seçimimiz var. Buradan da belli algılar peşinde koşuluyor. Seçim, 2024 Mayıs’ta. Bizim bugün itibarıyla gündemimizde seçim yok. Bizim gündemimizde 2024 Mayıs’ta şampiyon olmak var.”

“Geçen sene, daha zor koşullarda şampiyon olduk. Herkesin birlikte olmasıyla şampiyon olduk. Şimdi yine aynısını yapacağız, kenetlenerek şampiyon olacağız.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x