Koltuk altı kararmasının sebebi buymuş! Bu ürünleri kullanırken dikkat edin

Koltuk altı pigmentasyonu her gün kullandığınız deodoranttan kaynaklanabilir. Deodorantlar ve terlemeyi önleyiciler cildi tahriş edebilecek bileşenler içerir ve zamanla cildin kalınlaşmasına ve koyulaşmasına neden olabilir.

Bazı deodorantlar alüminyum içerir ve bu, antiperspirantlarda yaygın olarak kullanılan bir aktif maddedir. Ter kanallarını tıkar ve cildi tahriş ederek koltuk altlarının kararmasına neden olur.

Hassas bir cildiniz varsa, parfüm ve alkol içeren deodorantlardan kaçının çünkü her ikisi de cildi tahriş edebilir ve koltuk altlarının koyulaşmasına neden olabilir.

Dengeyi korumanın kritik önem taşıdığı konusunda hemfikiriz. Bir şeyi abartmak onu mahvedebilir. Sonuç olarak dermatologların çoğunluğu doğal ev ilaçları önermektedir.

Ancak işin püf noktası şu: Aşırı derecede kullanmamak. Örneğin aşırı peeling yapmak en yaygın hatalardan biridir. Ham şekerle ovalamak ilk başta iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak bu yalnızca bölgeyi tahriş eder ve aşırı yapılırsa daha fazla kalınlaşmaya neden olur.

Haftada iki kez evde peeling yapabilirsiniz. Bir çorba kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı Aloe Vera ekleyin. Bu karışımı koltuk altlarına uygulayın ve 10 dakika bekletin, ardından normal şekilde yıkayın.

Ancak bunları yaparken çok dikkatli olun. Limon suyu içeren bu tariflerde asitli malzemeler kullanırken her zaman ekstra dikkatli olmalısınız. Limonun yoğunluğunu dengelemek için onu yumuşak malzemelerle birleştirin; Tek başına kullanıldığında hassas cildi tahriş edebilir ve bölgeyi güneşe karşı daha hassas hale getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x