Özgür Çelik’ten Özgür Özel’e destek: 196 il delegesinden 185’i Özel’e imza verdi

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlığa aday olan Özgür Özel’i, Ankara’daki ofisinde ziyaret etti.

‘DELEGELERİMİZLE İKİ BÜYÜK TOPLANTI YAPTIK’

196 seçilmiş İstanbul delegesinin 185’inin Özgür Özel’i genel başkan adayı gösterdiği imzaları teslim eden Özgür Çelik, “Demokratik bir biçimde bir kongre süreci gerçekleştirdik. Seçilen 196 kurultay delegemizle iki büyük toplantı yaptık. Bir tanesi tanışma toplantısı, diğeri değerlendirme toplantısıydı. Açık kürsü şeklinde yaptığımız toplantıda söz alan tüm kurultay delegelerimiz açık ve net biçimde değişimi tariflediler. Kurultay delegesi olan ilçe başkanlarımızla sıklıkla bir araya geldik. İl yönetimimiz de ilçe başkanlarımız da değişimi tariflediler” dedi.

‘BU İRADE, SADECE İSTANBUL’UN 185 DELEGESİNİN İRADESİ DEĞİL’

“İstanbul, toplumun beklentilerine karşı siyasi sorumluluğu üstlenmiştir. İstanbul’da 196 seçilmiş kurultay delegesinin 185’i Genel Başkan Adayı olarak Sayın Özgür Özel’e imza vermiştir” diyen Çelik, “Bu irade, sadece İstanbul’un 185 kurultay delegesinin iradesi değildir. Bu irade aynı zamanda İstanbul halkının iradesidir. İstanbul halkının bir umut arayışı vardır. İstanbul umudun şehridir. İstanbul, partimizi daha ileriye taşıyacak bir sürecin öncüsü olmak için 185 kurultay delegesiyle Sayın Özgür Özel’in yanındadır. Kurultayımızın nezaketle, birlik beraberlik havasında gerçekleşmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÖZEL: SIRTIMIZDAKİ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ

İstanbul’da tüm kentlerden insanların yaşadığını dile getiren Özgür Özel, “İstanbul Türkiye’yi yansıtan, Türkiye’yi temsil eden, son derece önemli bir il. İstanbul’da Sayın Başkan tarafından İstanbul il örgütümüz, ilçe örgütlerimiz tarafından son derece hassas bir süreç takip edildi. İl kongresinden bugüne kadar geçen süreçte örgütün, ilçelerin sesine kulak veren, mümkün olduğu kadar fazla iletişim içinde olunan, istişare yapılan süreci kimseyi kırmadan, kimseyi üzmeden ama kurultay sürecine en doğru katkıyı verecek şekilde işleten başta il Sayın Özgür Çelik’e, tüm yöneticilerimize, tüm ilçe başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Delegelere destekleri için teşekkür eden Özel, “Bugün 196 seçilmiş kurultay delegemizin 185’inin imzasının getirilmiş olması benim için çok büyük bir onur kaynağı. Sırtımızdaki sorumluluğun farkındayız. Sayın Başkan’ın temennisini paylaşarak sözlerimi tamamlamak isterim. CHP’ye yakışan bir kurultay yapacağız” şeklinde konuştu.

‘KURULTAY SALONUNDAN TÜM DELEGELERİMİZLE, TÜM İL BAŞKANLARIMIZLA EL ELE AYRILACAĞIZ’

CHP’nin kurultaydan güçlenerek çıkacağını söyleyen Özel, şöyle devam etti:

“Kurultaya kaç imzayla girdiğimizin bir önemi yok ama kurultay salonundan tüm delegelerimizle, tüm il başkanlarımızla, tüm ilçe başkanlarımızla el ele ve omuz omuza ayrılacağız. Kaç il başkanıyla birlikte salona girersek girelim. Ben 81 il başkanımla birlikte salondan çıkacağım ve 6 Kasım’dan itibaren hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni önce yerel seçimlerde sonra da büyük bir dönüşüm ve büyük bir umut dalgasıyla birlikte yapılacak ilk genel seçimlerde iktidar yapma umudunu hep birlikte büyüteceğiz. Ben İstanbul’a, il başkanımıza ve cumartesi günü cumhuriyetin ikinci yüzyılında partiye yönetecek genel başkan ve kadrolarına görev vermek üzere Ankara’ya gelecek olan tüm delegelerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Kaybedenin olmadığı bir kongre yapacağız ve kurultaydan güçlenerek birleşerek ve hep birlikte büyük bir umutla ayrılacağız.”

‘MECLİS GRUBUNDA ÜST DÜZEY HASSASİYET GÖSTERİYORUZ’

Kurultaydaki milletvekili dengesi hakkındaki soruya Özel, şöyle cevap verdi:

“CHP grubunda biz kurultayın ertesi günü bir birlik ve bütünlük halinde devam edebilmek için üst düzey bir hassasiyet gösteriyoruz. Grupta da hem Sayın Genel Başkanımızı hem bizi destekleyen arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız ne Genel Başkanımızı kırmak isterler ne bizi kırmak isterler. Birlik ve bütünlük halindeyiz. Türkiye’de de bugün İstanbul’dan gelen haber gibi her geçen gün daha iyi haberler, daha güçlü destekler geliyor. Türkiye’de umut yükseliyor. Değişime dair umut yükseliyor. Şunu görüyoruz; il örgütlerimiz, ilçe örgütlerimiz ve delegelerimiz sokağın sesine kulak veriyorlar. Sokak değişim diyor, sokak umut istiyor. Partimiz bundan sonra kaybetmek istemiyor. Gelen her haber bu umudu güçlendirir nitelikte.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x