Signal, Kullanıcı Adları Özelliğini Test Ediyor

Signal, kullanıcıların kendi benzersiz ve özel kullanıcı adlarını oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Özellik ilk olarak X’te @lukOlejnik tarafından paylaşıldı. Ekran görüntüsüne göre, kullanıcılar profilleri için telefon numarası bulmayı da devre dışı bırakabilecekler.

Kullanıcı adları özelliği aynı zamanda kullanıcılara mesajlaşma uygulamasında diğer kişilerle sohbet başlatmak için telefon numaraları yerine QR kodlarını paylaşma olanağı da verecek.

Signal, özelliğin Ekim ayındaki duyurusunu içeren ve Reddit‘teki Signal topluluğuna gönderilen bir video röportajı sırasında kullanıcı adlarının 2024 yılının başlarında halka açıklanması gerektiğini doğruladı. Özelliğin eklenmesine rağmen Signal hesaplarının telefon numarası gereksinimlerinin ayarlanması gerekecek.

Diğer taraftan WhatsApp aramalarda IP adreslerini koruma ve bilinmeyen arayanları susturma yeteneği sunarken Telegram da son zamanlarda platformda gizliliği ve güvenliği artırmak yerine genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x